Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilginin Bambaşka Hali
#1
Güncel Bilgileri Öğrenmenin Kolay Yolu
Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bilgiler birikimli şekilde artmaktadır. Aynı zamanda kişiler hızlı bir şekilde bilgi yaydıkları için kaliteli, doğru bilgi edinmenin önemi de artmıştır. Farklı görüşlerin önem kazanması, bireylerin bakış açılarının gelişmesini sağlamıştır. Bu farklılığın oluşmasının temel nedenleri blogların popüler olmasıdır. 
2000 yılının başlarında birçok internet kullanıcısı kendi web siteleri ya da bloglarının olmasını istemekteydi. Günümüzde ise birçok kişi sosyal medyaya yönelse de kişisel web sitesi yani bloglar kullanmaktadır. Blog içerikleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Bireyler ilgi duydukları alanlarda yazmaktadır. Bu yüzden çoğunlukla kişisel blog açmaktadır. Kişisel bloglar çoğunlukla kişilerin kendi deneyimleri, görüşlerini paylaştıkları web siteleridir. Blogların çok okunması için sosyal medya ile desteklenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda güncel olması, farklı ve okuyucuların ilgisini çekici içeriklerin olması sitede bulunma zamanını artırmaktadır. Bu yüzden güncel blog içerikleri çok fazla takip edilmekte ve ilgi görmektedir. 
Bilginin Aşkla Buluşmuş Hali BAMBAŞKAM
Farklı birçok içerik türünde yazmak için uzman kişilerin deneyimlerinden yararlanmak gerekir. Bu sistemi en iyi yansıtan web sitelerinden biri ise Bambaşkam.com yazarlarıdır. Uzman deneyimli, güncel konuları takip eden kadrosu ile okuyucuların bilgi edinme, gündemi takip etme isteklerini karşılamaktadır. Güncel konuların yayınlandığı için en çok merak edilen konular anında yayınlanmaktadır. Bu alanlarda merak eden kişileri birleştirici platform olma özelliği gösterir. Böylece sosyal blog olma özelliği taşır.   Okuyucuların yorumlarına önem vermektedir ve titizlikle cevaplandırılmaktadır. Aynı zamanda okuyucular yorumlar sayesinde farklı fikirler edinebilmektedir. 
Sağlık, bakım, güzellik, anne çocuk, finans gibi birçok alanda içeriklere ulaşmak mümkündür. İçerik oluştururken herkese hitap eden tarzda dil kullanılmaktadır. Hiç kimseyi rencide edici, kırıcı şekilde yaklaşılmamaktadır. Doğruluğundan emin olunmayan konular yayınlanmamaktadır. Objektif ve tarafsız yayın yapılmaktadır. Alıntılar belirtilerek yazılar yayınlanır. Ayrıca yazıların yayınlandığı tarih ve saat belirtilir. Yasal olarak tüm kurallara uyularak içerikler yayınlanmaktadır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi